Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Facebook ikona

 

 

Kontakt:

DOMOSTAV Energo s.r.o.

divízia: virivkysaunybazeny.sk

Lúčky 74, Holíč 908 51

tel: + 421 908 722 270

info@virivkysaunybazeny.sk

 


14. 08. 2017

Čo obsahuje SpaBalancer a ako pracuje?

 

 

 

SpaBalancer sa skladá zo zmesi prírodných minerálov. Tieto minerály majú schopnosť enkapsulovať (obaliť) cudzie látky na molekulárnej úrovni. Enkapsulované kontaminanty sa potom spolu zhlukujú a sú spolu odfiltrované preč.

Nečistotami môžu byť aj baktérie a iné mikroorganizmy. SpaBalancer má takisto schopnosť zapúzdriť vápnik, mangán a železo. Je schopný obaliť aj močovinu, zvyšky kože, ale aj iné väčšie častice.

SpaBalancer nie je biocíd, čo sa teda týka baktérií a mikroorganizmov, zapúzdruje baktérie, ktoré sú tým pádom odrezané od živín, príde tak k zastaveniu ich metabolizmu a je zabránené ich množeniu.

 

Tak sa stanú neškodnými a sú rýchlo odfiltrované.

 

Baktérie vždy prichádzajú do kontaktu s vodou pri použití vírivky. Niektoré baktérie sú veľmi nebezpečné. Ak sa voda ohrieva na 37 stupňov Celzia a vo vode je bohatá zásoba živín, ich počet sa môže zdvojnásobiť každých 30 minút. To znamená, že vírivka sa stáva nebezpečnou pre naše zdravie.

Na druhej strane SpaBalancer ich zapúzdri behom niekoľkých minút, čo následne zabraňuje ich šíreniu. Pretože toto obaľovanie je fyzikálny proces, baktérie si nemôžu vybudovať imunitu a nevznikajú ani žiadne nebezpečné odpadové produkty, ktoré by inak mohli vzniknúť chemickými reakciami ako napríklad pri používaní chlóru.

Čo sa Legionelly týka, jej baktérie sú vysoko odolné voči konvenčnej dezinfekcii. Často žijú v rámci améby a v dôsledku toho môže byť ťažké dosiahnuť ich zneškodnenie tradičnými dezinfekčnými prostriedkami. Opäť platí, že princíp zapudzrenia pracuje skvelo a Legionella tak už pre nás nepredstavuje nebezpečenstvo.

Nemôžeme ani zabúdať na fakt, že okrem baktérií a mikroorganizmov sa vo vode nachádza množstvo ďalších látok, ktoré ju znečisťujú. Patrí sem napríklad močovina, pot, mydlá, šampóny, lupiny a ďalšie. Každý, kto už niekedy bol o vírivke vie, aká čistá je jeho koža po jej použití. Veľké množstvo toxínov z kože sa počas kúpania vylučuje aktivovaným lymfatickým systémom a končí v horúcej vode.Všetky tieto substancie nebývajú dostatočne odstránené bežnými dezinfekčnými prostriedkami. V prípade filtračných kaziet je väčšina látok príliš malá na to, aby bola odfiltrovaná. Dôsledkom je zakalená voda, ktorá pení a má v sebe množstvo nepríjemných častíc. Keďže SpaBalancer zapuzdruje všetky tieto látky a zhromažďuje ich tak, že môžu byť veľmi dobre odfiltrované a voda tak bude vždy rovnako krištáľovo čistá ako voda z horského prameňa.

 

 

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na 0908 722 270 
alebo na info@virivkysaunybazeny.sk!