Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

Sledujte nás na sociálnych sieťach!

Facebook ikona

 

 

Kontakt:

DOMOSTAV Energo s.r.o.

divízia: virivkysaunybazeny.sk

Lúčky 74, Holíč 908 51

tel: + 421 908 722 270

info@virivkysaunybazeny.sk

 


14. 03. 2017

Negatíva chlórovej dezinfekcie vody

 

Používanie chlórovej dezinfekcie vody má niekoľko negatívnych účinkov. Poďme sa na ne pozrieť:

1. Bohužiaľ chlór nepôsobí len dezinfekčne, jeho pôsobením vznikajú ďalšie nežiaduce a potenciálne škodlivé chemické zlúčeniny. Ide o vedľajšie produkty pôsobenia chlóru. Pri kontakte s niektorými, vo vode sa nachádzajúcimi organickými látkami prebieha tzv. haloformová reakcia, pri ktorej vznikajú zdraviu škodlivé chloraminy - ide o monochloramin, dichloramin, trichloramin, trihalogenmetany - chloroform, trichlóretan, dichlórbrometán a podobne (viazaný chlór), keď chlór mení amíny - amoniak, moč, močovinu a iné aminozlúčeniny na chlórdusikaté, intenzívne zapáchajúce zlúčeniny.

2. Chlór reaguje vo vode hlavne s rozpusteným metánom, ktorý vzniká pri anaerobných mikrobiologických procesoch a tak vzniká chloroform - potenciálny pôvodca rakoviny.

3. V plaveckých bazénoch spôsobuje svrbenie kože, pálenie v očiach, dráždenie sliznice a nepríjemný zápach. 2 až 4 násobne zvyšuje riziko vzniku astmy, najmä u detí.

4. Nelikviduje biofilm a riasy len čiastočne.

5. Zaťažuje životné prostredie.

 

Tak čo, chcete škodiť nielen životnému prostrediu, ale ešte aj sebe? Myslíme si, že vám to za to nestojí. A preto vám ponúkame len bezchlórovú dezinfekciu vody alebo kompletnú bezchlórovú starostlivosť o vodu.

 

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na 0908 722 270 
alebo na info@virivkysaunybazeny.sk!